Zekeriyaköy'de

HUZUR DOLU BİR ÇİFLİK SİZLERİ BEKLİYOR


1928yılında çiftliğimiz merhum Hacı Şakir Göçmen tarafından kurulan Tarihi Sarıyer Muhallebicisinin süt ihtiyacını karşılamak için açılmıştır.


İlerleyen zamanda oğulları Merhum Resai ve Kemal Göçmen'in çalışmaları sonucunda 1977 yılında bugünkü durumuna getirilmiştir. Çiftlik 250 dönüm arazi içerisinde hayvan otlatma yeri ve mera olarak planlanmıştır. Ayrıca içinde bir adet doğal gölet bulunmaktadır.Çiftlikte yaklaşık 300 adet büyükbaş, 350 adet koyun ve keçi ağırlıklı küçük baş hayvan bulunmaktadır. Bunlar Tarihi Sarıyer Muhallebicisi ve tesisimizin süt ihtiyacını karşılamak için arazi içerisinde üretilmektedir.

Ayraca çiftlikte yüzlerce çeşitli kümes hayvanları, geyik, lama, devekuşu, flemingo, çeşitli sülün, turna, buflon, kameron koyunları, değişik koyun cinsleri, cüce keçiler, sürüleri koruyan safkan kangal köpekleri ve değişik köpek cinsleri bulunmaktadır.

GÖÇMEN CAFE'DE YEMEĞİNİZİ YERKEN AYNI ZAMANDA BİNİCİK EĞİTİMLERİNİDE İZLEYECEKSİNİZ.

 

BİNİCİLERİN VAZGEÇİLMEZİ

Biniclikle ilgili 110 atımız bulunmaktadır. Irısh,Draugh,Pony pony,Shetland, arap ve safkan ingiliz yarış atları bulunmaktadır.Tesisimizde, 2 açık, 2 kapalı manej, amatör ve profesyonel binicileriçin her türlü imkan bulunmaktadır.

European Pony Club standartlarında her yaşa ve seviyeye uygun eğitimprogramları arasında dresaj, üst seviyede binicilik, engel atlama,orman turları yer almaktadır. Biniciler engel atlamada temel eğitimdenbaşlayıp en üst seviyelere kadar ulaşabilir at sahibi olmadan kulübünatlarıyla çeşitli yarışmalara katılabilirler.